Az egyik ezt mondja, a másik azt, és még itt az internet, ami a legveszélyesebb információforrás akkor, ha az ember nem tud megfelelően szelektálni. De hát mitől tudna? Első gyerekes szülőként én is beleestem minden létező csapdába, amit csak a világháló rejt.
Ha a lányom köhintett egyet, én már kerestem is rá a gugliban, és persze, hogy valami egetrengető komoly betegséget találtam, miközben a gyerekem tényleg csak köhintett egyet.
Kinek higgyünk ebben a hatalmas katyvaszban, ami körülvesz bennünket? Az ember - amikor kiderül, hogy babát vár - elhatározza, hogy ő tökéletes anya lesz. Hát… nem könnyű. Összeszedtünk néhány vélekedést, melyek szöges ellentétben állnak egymással.
Szülés
Otthon, vagy kórházban? Kiben bízol jobban? Az orvosban, aki ezt tanulta, gyakorolta hosszú évekig vagy a bábában? Milyen környezetben érzed jobban magad? A műtővel felszerelt kórházban, vagy a saját otthonod nyugalmában?
Együtt alvás, vagy külön alvás?
Itt van például a rengeteg babás blog. Az egyik azt írja, hogy aludjunk együtt a gyermekünkkel, amíg csak igényli, a másik azt, hogy senkinek nem jó, ha a baba apu és anyu közt szundikál, igenis kell a külön szoba.
Az elaltatás kérdése.
Egyesek szerint az az üdvös, ha a kicsi megszokja a rendet, és megtanul aludni (aludj jól gyermekem módszer), így mindenki kipihent lesz reggelre, a másik szerint egyszer majd csak elalszik magától, addig pedig nem kell „drasztikus” módszereket alkalmazva elaltatni.
A szoptatás.
Igény szerint, vagy betartva a két órákat? Szoptassunk nyilvánosan, akár egy étterem kellős közepén, vagy oldjuk meg a szoptatást a bámuló, esetleg zavart tekintetek kereszttüze nélkül?
A cukor.
Mitől dagik a mai gyerekek? Attól, hogy tömik magukba az édességet, vagy attól, hogy semennyit sem mozognak? Vagy a kettő szerencsétlen kombinációjától? Nem beszélve arról, hogy tiltják a cukor adását a gyerek három éves koráig, ugyanakkor az orvos és a védőnő egybehangzóan javasolja a cukros kamillateát, ha a baba hasfájós.
A babaúszás.
Hordjuk-e a gyereket babaúszásra, vagy semmi esetre se vigyük vízbe, hiszen mindenféle fertőzést elkaphat.
A lázcsillapítás.
Ne csillapítsuk a lázat 38,5 fokig, vagy csillapítsuk már 38 fok alatt is? Ki vállalja be, hogy esetleg lázgörcsöt kap a gyerek, mert hirtelen felszalad a hőmérséklete? (Ez egyébként többnyire hajlam kérdése, de Ön tudja, hogy hajlamos-e rá az első, mondjuk 3 hónapos gyereke?)
Kenguru, vagy hordozókendő?
Az egyik körülményes, a másik nem egészséges, a hordozókendő kedvelői szerint.
Fürdetés
Minden nap, mert kell a gyermek életében a rendszeresség. Elég heti egyszer is, a baba nem koszos, viszont kiszárad és elveszítni a természetes védőréteget a bőre a mindennapos fürdéstől.
Szóval kinek van igaza? Kinek a tanácsaira támaszkodjunk? És ez csak néhány a rengeteg ellentmondás közül. Döntsünk érzés szerint? Hallgassnk az anyánkra, nagyanyánkra, végül is mi is felnőttünk valahogy alapon? Biztos, hogy ezt a cikket olvasva neked is eszedbe jut egy-két hasonló történet, ha van kedved, osszd meg velünk!